top

Juby

sponsors

A1 liga za prvaka 2009 Zadar - Zagreb 76 : 70 ( 65 : 56 ) ( 39 : 40 ) ( 20 : 27 )

Zadar je veceras pobijedio Zagreb tako da su sada na vrhu Zadar, Zagreb i Cibona svaki sa 1 porazom, ali
kos gostiju u zadnjim sekundama utakmice donosi Zagrebu prednost ako Zadar i Zagreb zavrse sezonu
sa istim brojem pobjeda. ( veceras +6 za Zadar, u Zagrebu je bilo +7 za Zagreb ).

Zagreb je poceo bolje i vodio 27 : 20 ne kraju prve cetvrtine. Na pocetku druge Zadar pravi seriju od 15 - 0
i nakon 5 minuta igre je 35 : 27 za Zadar. Doslo se i do 39 : 29, ali tu se stalo i Zagreb zavrsava poluvrijeme sa
svojom serijom od 10 - 0 i minimalnom razlikom ide na veliki odmor.

U trecoj rezultat stoji u eglu do zanjih par minuta. Zadar se najprije odvaja na 58 : 51 zahvaljujuci Ruzicu ( 7 u nizu ),
a nakon neiskoristenih slobodnih bacanja gostiju ( 3 od 4 promasena ) Zadar dize razliku na + 9 za kraj cetvrtine.

U zadnjih 10 minuta Zadar drzi razliku, ali na zalost taj kos u zadnjim sekundama moze presuditi na kraju prvenstva
jer je lako moguce da ce se Zagreb i Zadar naci nagdje na tablici sa istim brojem pobjeda.

Veceras, ponovo najbolji Rancic sa 26 poena i 7 pogodjenih trica ( od 11 ). Uz njega solidan Ruzic sa 12 i 8 skokova.

Peric 13 i Gecevski 11 poena, jedan i drugi po 7 skokova.