top

Juby

sponsors

A1 liga za prvaka, finale 2009 ( 4. utakmica) : Zadar - Cibona 69 : 71 ( 54 : 50 ) ( 39 : 25 ) ( 19 : 8 )

Zadar je imao +14 ne poluvrijemenu, ali na kraju ipak nije uspio izboriti petu utakmicu u Zagrebu.
Losa treca cetvrtina u kojoj je Cibona dosla u egal donijela je nesigurnu zavrsnicu u kojoj su gosti ( Prkacin ) u zadnjoj
sekundi skokom u napadu dosli do pobjede i prvenstva Hrvatske.

Cibona je vodila samo na pocetku, 4 : 0, na kratko kod 55 : 54, i na kraju kod 67 : 64,
ali nazalost to je bilo dovoljno za poraz Zadra. Zadar je bio puno bolji u prvom poluvrijemenu i vodio cak 37 : 21.
Drugo poluvrijeme je pocelo kosem Zadrana i ponovo +16 ( 41 : 25 ), ali to se stalo i u 7 minuta gosti serijom
od 23 : 7 dolaze do 48 : 48 ( 28. minuta ).

Do kraja cetvrtine Zadar ide na + 4, ali odma na pocetku zadnjih 10 minuta Cibona daje prvih 5 poena i vodi prvi put nakon
pocetnih 4 : 0. Do kraja utakmice igra se kos na kos. Tricom Kusa Cibona dolazi do +3 ( 67 : 64 ) malo manje od dvije
minute prije kraja utakmice. nakon minute i po bez kosa, Stipcevic tricom izjednacuje. Cibona ide na 69 : 67, ali sa dva
bacanja Stipcevic ponovo izjednacuje kod 69 : 69. Svi su vec ocekivali produzetak, ali lose slozena obrana Zadrana ostavlja
dva Cibonina igraca ispod kosa. Dodavanje preko cijelog terena hvata Andric, koji brzolpleto promasuje, ali Prkacin iz odbojke
donosi pobjedu i prvenstvo Ciboni.

Gecevski je u svojoj zadnjoj utakmici za Zadar dao 13 i uhvatio 7 skokova, Stipcevic 11, Peric 10, Boisa 11,
Juby, nas najbolji igrac prosle sezone, samo 2 ali i igrao je samo 11 minuta.