top

Juby

sponsors
A1 liga za prvaka 2009 Zadar - Cibona 97 : 88 ( 72 : 55 ) ( 48 : 30 ) ( 29 : 20 )

Bez Stipcevica i Juby-ja ( samo 6 minuta ) Zadar je bez problema dosao do nove pobjede protiv Cibone.
Gosti su zaprijetili u zadnjoj cetvrtini, ali Zadar nije dozvolio preokret. Ostatak utakmice prosao je u dominaciji Zadrana koji
su par puta imal oko +20.

Bois daje prvih 8 poena za Zadar koji je dosao do prve dvoznamenkate prednosti krajem prve cetvrtine kod 27 : 17.
U drugoj Cibona na moze blize od -7 kod 31 : 24, a do kraja poluvrijemena Zadar ide na +18.

U trecoj Zadar drzi razliku, dolazi do +19 kod 72 : 53 u zadnjim sekundama trece.

Tek u cetvrtoj, najvise preko Andersona koji je zavrsio sa 32 poena, Cibona dolazi do -6 ( 78 : 72 i 83 : 77 ), ali Prostran tricom,
pa kasnije Peric, Rancic i Farmer bez problema drze goste na distanci i ne dozvoljavaju im blize.

Car je odlicno poceo kao zamjena Stipcevicu, a Prostran isto tako nastavio i na kraju odigrao svoju najbolju utakmicu u dresu Zadra.
Ispod kosa Gecevski i Boisa su kontrolirali igru. Svaki je dao po 16 poena, Boisa 8 skokova u napadu, Gecevski 5 u obrani.

Farmer isto tako dobar, 3/3 za tricu i zavrsio je sa 18 poena, Peric 12 poena 7 asistencije i 6 skokova, Rancic 10 poena.
Prostran na kraju 12 poena i 3 uhvacena skoka.