sponsors

Eurocup 2008 / 2009 Final 8 u Torinu:

---------

1/4 finale: Petak: Zadar - Bilbao 67 : 76 ( 53 : 53 ) ( 31 : 39 ) ( 11 : 24 )

Najveci uspijeh Zadra u Europskoj kosarci u zadnjih 10-ak godina, a mozda i vise, ostati ce na 1/4 finalu.

Prilike je bilo, ali nakon loseg pocetka nije bilo dovoljno snage, a ni igraca za pobjedu. Zbog faula, Gecevski je limitiran
na samo 17 minuta igre. Morao je sjesti na klupu 7 minuta prije kraja utakmice. Malo nakon njega i Rancicu je sudjen 5. faul.
Bilbao se tu odvojio na +10 ( 65 : 55 ) i utakmica je vise/manje bila rijesena.

Inace utakmica je igrana u serijama i sa puno gresaka. Bilbao je otvorio sa 12 - 0. Do kraja cetvrtina imai su +13.
Zadar smanjuje na pristojnu razliku do kraja poluvremena, ali onda Bilbal bjezi na 47 : 32. To dolazi serija Zadra od 15 - 2
i rezultat je 49 : 51 za Bilbao. Za kraj cetvrtine trica Rancica i u zadnjih 10 minuta se ulazi sa 53 : 53.

Kod 57 : 55 za Bilbao, Gecevski prvi 5. faul, nova serija od 10 - 0 i 65 : 55 koje smo vec opisali na pocetku.
Za vrijeme te serije, Rancic zaradjuje 5. i mora na klupu. Do 37 minute Zadar uspijeva doci na samo -3, ali onda gubi