top

Juby

sponsors

A1 liga za prvaka 2009: Cibona - Zadar 71 : 69 ( 55 : 48 ) ( 41 : 31 ) ( 22 : 22 )

Zadar je veceras u Zagrebu propustio priliku osigurati jedinicu u doigravanju.
Kod 71 : 69 Zadar ima zadnji napad ali ne uspijeva niti doci do suta, tako da prvo mijesto prije doigravanja
najvjerojatnije ide Ciboni.

Nakon 22 : 22 poslije prvih 10 minuta, Zadar daje samo 9 poena u drugoj cetvrtini i na veliki odmor se otislo
sa -10. Da nije bilo Rancica utakmica je vec mogla biti rijesena na stetu Zadrana , jer on je jedini razlog sto domaci
nisu imali dvoznamenkastu prednost vec nakon tih prvih 10 minuta.
Zadar je gubio 21 : 14, a Rancic je sa dvije trice za redom i slobodnim bacanjima doveo zadar do +1 ( 22 : 21 ).

Da nije bilo te serije Rancica utakmica bi bila gotova vec do poluvrijemena jer u drugoj cetvrtini Zadar nije dao kos
skoro punih 7 minuta i Cibona je serojom od 14 - 0 dosla do 36 : 22.

U trecoj , Zadar dva puta dolazi na samo - 6, Najprije serijom Juby-ja od 6 za redom, pa ponovo Rancic 7 poena u nizu,
ali u cetvrtoj Cibona ponovo bjezi na +13 ( 65 : 52 ).
Izgledalo je da je tu kraj, ali Zadar 2 minute prije kraja izjednacuje kod 67 : 67. Do egala se doslo tricama, dvije Rancica,
jedna Boise i Ruzic-a za 67 : 67.

U zadnje dvije minute Cibona najprije daje svoja 4 poena za 71 : 67, Stipcevic smanjuje na 71 : 69, sto je na kraju ostalo kao
konacni rezultat. 8 sekundi do kraja Zadar ima loptu, ali u zadnjem napadu Boisa baca loptu u zadnje polje tako da
suta za pobjedu ili produzetak nije ni bilo.

Rancic na kraju daleko najbolji sa 24 poena ( 8/11 sut, 6/9 trice ), Ruzic 12 poena i 7 skokova.